İski Fatura Sorgulama ve Ödeme

iski

İSKİ ile ilgili tüm işlemlerinizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.Sizde hem kalan borçlarınızı kolaylıkla öğrenmek hemde fazla vakit harcamadan borcunuzu elektronik ortamda ödemek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri takip etmeniz yeterli,iski fatura sorgulama ve iski fatura ödeme gibi diğer tüm işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.Tabiki bu işlemler İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakasını kapsamaktadır.Bunun için öncelikle yapmanız gereken üyelik işlemlerinizi gerçekleştirmeniz.
Üyelik işlemleri iki kısma ayrılmaktadır.İstanbul'da kayıtlı sözleşmeniz varmı? yokmu? Eğer var ise üye olarak yapabileceğiniz işlemler şunlardır;


iski-fatura-sorgulama


Eğer bir sözleşmeniz yok ise üye olarak yapabileceğiniz işlemler şunlardır;
iski-fatura-sorgulamaPeki üyelik işlemleri nasıl olmaktadır?
Sözleşme numaranız var ise vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak üyelik işlemlerinize başlayabilirsiniz.Şu bağlantı adresine tıklayınız karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır.


iski-borc-sorgulamaTabiki burada şu hususlara dikkat edilmeli; sayfada aşağı doğru indiğinizde karşınıza çıkan talimatları mutlaka okuyunuz ve bu hususlara dikkat ederek T.C. kimlik numaranızı,geçmiş dönemlere ait elinizde bulunan herhangi bir faturanız ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz mukavele numaranızı(abone numaranızı)giriniz.Daha sonra e-posta adresinizi, ardından en az 8 haneli ve en az bir büyük bir küçük harf içeren şifrenizi giriniz,ardından ''sözleşmeyi'' kısmına tıklayarak sözleşmeyi okuyup,okudum kabul ettim kısmına tıklayınız ve sonra karşınıza çıkan güvenlik şifresini giriniz ve kayıt ol kısmına tıklayınız.Üyelik işlemlerinizi tamamladıysanız artık iski borç sorgulama ve iski fatura ödeme işlemlerinizi nasıl yapmanız gerektiğine geldi.

 İSKİ FATURA,BORÇ SORGULAMA,ÖDEME NASIL
 YAPILIR?

İski borç sorgulama ve iski fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz artık çok basit,bunun için yapmanız gereken şu bağlantı adresine tıklayınız.Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır.


iski-borc-sorgulama

Burada yukarıda gösterildiği gibi T.C. kimlik numaranızı ve üyelik işlemlerindeki şifreniz ile karşınıza çıkan güvenlik kelimesini gösterilen yere girerek giriş kısmına tıklayınız.İski fatura sorgulama ve iski fatura ödeme işlemlerinizi böylelikle gerçekleştirmiş olacaksınız.Bunun dışında iski fatura ödeme işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

             İski Fatura Ödeme Diğer Yöntemleri Nelerdir;

İnternet üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz iski fatura sorgulama ve iski fatura ödeme işlemlerinin ardından elektronik ortamda ve dışında iski fatura ödeme işleminizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz buna değinelim.PTT şubelerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz.Bunun dışında anlaşmalı bankalar üzerinden ödemelerinizi yine elektronik ortamda düzenli ya da otomatik ödeme talimatıyla yapabilirsiniz.Ya da bankalar hizmet veriyorsa banka şubelerinden vezne tahsilatı ayrıca varsa atm lerden yapabilirsiniz.Anlaşmalı bankalar ve fatura ödeme noktaları için tıklayınız.

Bunun dışında yine aynı bölgedeki elektrik faturanızı ve doğalgaz faturanızı sorgulamak ve ödemek için;
                          bedaş borç sorgulama ödeme
                          igdaş fatura sorgulama ödeme