Esgaz Borç Sorgulama Ödeme

esgaz-borç-sorgulama

Esgaz Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?


Çağımız internet çağı ve artık neredeyse birçok işlemimizi internet üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Buna bağlı olarak doğal gaz borçlarınızı da internet üzerinden sorgulayabilir ve ödemelerinizi bu ortamlardan gerçekleştirebilirsiniz.ESGAZ yani Eskişehir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. bölgedeki doğal gaz dağıtım şirketidir.Eğer sizde bu bölgede iseniz ve ESGAZ'dan doğal gaz hizmeti alıyorsanız esgaz borç sorgulama ve esgaz fatura ödeme işlemlerinizi yapmanız çok kolay.Bunun için yapmanız gereken şey öncelikle vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır.

esgaz-borç-sorgulama

Burada yapmanız gereken yukarıda görülen alanları doldurup sorgula kısmına tıklamak.Böylelikle esgaz borç sorgulama 
işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.Eğer Abone numaranızı bilmiyorsanız bu bilgiye geçmiş faturalarınızdan ulaşabilirsiniz. Esgaz fatura sorgulama,borç sorgulama işleminizi  tamamladınız peki esgaz fatura ödeme işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceksiniz.Şimdi ise buna değinelim.


Esgaz Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?
Esgaz fatura ödemeleri birçok yöntemle gerçekleştirebilirsiniz. Aboneler ister il içerisinde ister il dışında Türkiye'deki tüm Ptt şubelerinden ödemelerini gerçekleştirebilirler.Anlaşmalı bankalardan da esgaz fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşmalı bankalar için tıklayınız.Bunların dışında il içerisinde bulunan esgaz veznelerinden de esgaz borç ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Yine bu bölgedeki elektrik faturalarınızı sorgulamak için;