Malataya Maski Su Faturası Sorgulama Ödeme

maski-su-faturası-sorgulama

Maski Su Faturası Sorgulama Nasıl Yapılır?

MASKİ yani Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi,Malatya bölgesinin su ve kanalizasyon işlerini yürütmektedir.Eğer sizde bu bölgede yaşıyorsanız ve Maski'den hizmet alıyorsanız tüm fatura işlemlerinizi internet ortamında rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ortamında online olarak maski su faturası sorgulama ve maski su faturası ödeme işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Maski Malatya su faturası sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığından bahsedecek olursak.Öncelikle yapmanız gereken vermiş olduğumuz şu bağlantı adresine tıklayınız.Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır.

maski-faturası-sorgulama

Burada gösterildiği gibi karşınıza çıkan sayfada ''abone numaranızı giriniz'' denilen kısma abone numaranızı girerek sorgula kısmına tıklayınız.Ya da dilerseniz sicil numarası veya  TC kimlik numarasına tıklayarak bunları girerekte maski borç sorgulama ya da maski fatura sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer abone numaranızı bilmiyorsanız bu bilgiye geçmiş maski su faturalarınızdan ulaşabilirsiniz.Böylelikle maski su faturası sorgulama işleminiz bitti şimdi gelelim maski su faturası ödeme işlemlerinizi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğine.


Maski Su Faturası Ödeme Nasıl Yapılır?
Maski su faturası ödeme işlemlerinizi yine yukarıdaki maski su faturası sorgulama işleminden devam ederek ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Bunun dışında anlaşmalı bankaların yine anlaşmalarına bağlı atm,gişe,web ya da otomatik ödeme talimatlarını kullanarakta yapabilirsiniz.Anlaşmalı bankalar için tıklayınız. Faturamatik uygulamasıyla da ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz,faturamatik ödeme noktaları için tıklayınız.Nkolay ödeme noktaları,maski vezneleri ya da ptt veznelerinden de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.