Avea Türk Telekom TL,Kontör Yükleme

Avea Türk Telekom TL,Kontör Yükleme
avea-tl-kontor-yukleme

AVEA; kullanıcılarının da bildiği gibi 2016 itibariyle Türk Telekom bünyesi altında hizmetlerine devam etmektedir.Hali hazırdaki ismi Türk Telekom Mobil olmuştur ve yurt içi ve yurt dışında geniş çaplı bir hizmet vermektedir.Sizlerde Avea yani Türk Telekom Mobil kullanıcıları iseniz ve mobil cihazınıza TL yükleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bu yayınımız sizlere faydalı olacaktır.Aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek Avea Tl yükleme,kontör yükleme yada Türk Telekom Mobil Tl yükleme işlemlerinin neler olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.


Avea TL Yükleme veya Türk Telekom TL Yükleme Nasıl Yapılır?

Avea Tl yükleme işlemlerimizde bir kaç farklı yolu seçebilirsiniz.Bunlardan ilki internet üzerinden online avea tl yükleme ya da online türk telekom mobil tl yükleme işlemidir.Bunun için yapmanız gereken verdiğimiz linke tıklayarak resmi site üzerinden işlem basamaklarını gerçekleştirmek.Öncelikle vermiş olduğumuz şu bağlantı adresine tıklayınız.Karşınıza şöyle bir sayfa çıkacaktır.

avea-turk-telekom-tl-kontor-yukleme
Burada yapmanız gereken karşınıza çıkan sayfada yukarıda olduğu gibi gerekli alanları doldurarak satın al kısmına tıklamanız.Böylelikle online avea tl yükleme ya da online türk telekom tl yükleme işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Sanal Yükleme Nasıl Yapılır?

Hattınıza A101,BİM, Migros, Tansaş mağazaları,  PTT, Yeni Saypa,  Shell İstasyonları, DiaSA, Multinet Noktaları, Adese, Pehlivanoğulları, Uyum Marketleri, Kim, MacroCenter,Bimeks, Praktiker‘den rahatlıkla TL yükleyebilirsiniz.

Lira Kart Satış Noktaları:

Lira Kartlarını ;CarrefourSA noktaları, tüm Avea satış noktaları,  CarrefourSA Express, Tansaş, Şok Market, MacroCenter,  Migros marketler zinciri,Kipa marketler, Media Markt, Electro World, Kipa Ekspres, Bizim Toplu Tüketim ve Teknosa Mağazalarından kolaylıkla satın alabilir ve Avea,Türk Telekom mobil hattınıza Avea parça TL yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Karttan TL Yükleme:

Lira Kartları; 20,12, 30, 50, 100 ve 200 TL şeklinde 6 farklı seçenekten oluşmaktadır.

Netten TL Yükleme:

Lira kartınızın arkasında bulunan bantı önce kazıyın ve arka tarafındaki 16 haneli yükleme numaranızı bulun daha sonra ''Online işlemler'' menüsünde bulunan “Netten Yükleme Yap“ sekmesine tıklayın. Böylelikle internetten online Avea tl yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Şifre Göndererek TL Yükleme:
Lira kartınızın arkasında bulunan bantı kazıyınız daha sonra kazıdığınız yerde karşınıza çıkan 16 haneli yükleme numaranızı bulunuz ve *933*16 haneli lira kart şifreniz# olacak şekilde giriniz ve arama tuşuna basınız, TL'niz hemen hattınıza yüklenecektir.

Mesaj Göndererek Türk Telekom Avea Mobil TL Yükleme


Öncelikle Lira kartınızın arkasında bulunan bantı  kazıyın ve 16 haneli yükleme numaranızı bir yere yazınız.Mesaj göndermeye girerek büyük harflerle "YUK" yazınız ardından bir boşluk bırakınız. 16 haneli yükleme numaranızı yazınız. (Örnek: YUK OOOOOOOOOOOOOO) şeklinde 9333'e mesajı gönderiniz. Böylece bakiyeniz anında güncellenecektir. 
Arama ile Avea  Tl Yükleme:
Öncelikle lira kartınızın arkasında bulunan bantı kazıyınız ve 16 haneli yükleme numarasını öğreniniz. Cep telefonundan 8090‘ı arayarak aşağıdaki aşamaları takip ediniz. Öncelikle Ana menüye giriniz. Ardından yükleme seçeneklerine giriniz. Yükleme işlemini seçiniz. Yükleme numarasını kutucuğa giriniz. Böylece bakiyeniz güncellenecektir. 

Avea fatura borç sorgulama ve avea fatura borç ödeme ödeme adlı diğer yayınlarımız için lütfen linke tıklayınız.